Pytanie:

Uczulenie lub alergia na lubrykant

Jestem alergiczką ale nigdy nie miałam problemów alergicznych w związku z używanym przeze mnie lubrykantem. Zastanawiam się, czy jest możliwe uczulenie lub alergia na jakikolwiek lubrykant lub żel intymny?

Odpowiedź:

Przeróżne żele intymne i lubrykanty tak jak każdy inny kosmetyk może uczulać. W lubrykantach najczęściej środkiem, który uczula są aromat odpowiedzialny za zapach lub smak w przypadku żeli smakowych. Ale także wiele osób na uczulenie na środki zawarte w lubrykantach np. oleje czy gliceryna. Bez odpowiedniego badania ciężko jest powiedzieć co w danym lubrykancie może uczulać.

Zanim użyjemy nowego lubrykantu, którego wcześniej nie używaliśmy należy rozmasować odrobinę na wewnętrznej stronie przedramienia i odczekać chwilę. W razie braku jakiekolwiek reakcji ze skórą można bez problemu używać żelu.

W przypadku gdy wiemy, że możemy mieć uczulenie na którykolwiek ze środków w lubrykancie to podczas wyboru należy wybierać te żele, które posiadają najprostszy skład. Najczęściej lubrykanty neutralne są wykonane na bazie wody.

Ola
  • Ola
Doradca klienta
Tagi:
Udostępnij ten artykuł swoim znajomym:

0 komentarzy

 

Na razie nikt jeszcze nie dodał komentarza. Możesz być pierwszy!

Dodaj komentarz

Sprawdź inne pytania nurtujące naszych użytkowników

Jak działa korek analny - zalety i zastosowanie zatyczek analnych

W jaki sposób działa korek analny oraz jakie jest jego zastosowanie? Zastanawiam się nad kupnem takiego korka analnego, ale nie bardzo wiem czy są z tego jakieś zalety.

Sprawdź

Kulki gejszy - kiedy efekty

Od jakiegoś czasu korzystam i trenuję regularnie z użyciem kulek gejszy, ale zastanawia mnie kiedy zacznę zauważać pierwsze efekty tych treningów. Co prawda nie są zbyt czasochłonne i męczące ale czasami warto zobaczyć efekty swojej pracy.

Sprawdź