Rozmiar uniwersalny - czy warto się go bać

Rozmiar uniwersalny - czy warto się go bać

Porady i informacje 6 miesięcy temu Dodane przez 0 komentarzy

Przeglądając allegro czy inne sklepy internetowe na pewno zwróciłaś uwagę na to, że występuje tam dosyć często tzw. rozmiar uniwersalny. Można go znaleźć przy naprawdę różnych produktach od t-shirtów, sukienek czy jakiejkolwiek bieliźnie. Ten artykuł skupia się jedynie na samej bieliźnie, więc poniższych rad nie powinno się stosować przy wyborze innej odzieży.

Rozmiar uniwersalny – czym jest?

Producenci produktów które są z wyprodukowane z materiału elastycznego(poliamid, elastan itp.) doszli do wniosków, że warto skupić się na rozmiarach produktów, które są najczęściej kupowane. Dzięki produkcji tylko jednego rozmiaru(elastycznego) producent może zmniejszyć koszta produkcji, a co za tym idzie zmniejszyć koszt produktu. Więc często produkty o tym rozmiarze są tańsze niż produkty w którym mamy większy wybór spośród rozmiarów czy kolorów.

Należy także zaznaczyć, że większość produktów które posiadają rozmiar uniwersalny pochodzą z krajów Azjatykich, gdzie różnica wzrostu większości obywatelek pomiędzy najwyższymi a najniższymi jest duża niższa niż w Europie. Tak więc producenci oszacowują średni wzrost czy wagę klientek i na podstawie tej informacji tworzą produkt, który będzie odpowiedni dla osób o trochę niższych czy wyższym wzroście niż średnia. Taka taktyka jest zrozumiała, producent tworzy produkty aby zarobić, a dzięki skupieniu się na jednej rozmiarówce sprzeda danego produktu więcej. Rozmiar uniwersalny często pasuje tylko dla osób z danego wzrostu czy wagi podanego przez producenta. Niestety nie jest dla wszystkich.

Czy rozmiar uniwersalny jest dla mnie?

Należy pamiętać, że rozmiar uniwersalny jest uniwersalny tylko z nazwy. Każdy producent czy sprzedawca przy swoim produkcie zaznacza dla jakiego wzrostu, odwodu bioder czy wagi jest dany produkt. Jeśli więc przy danym produkcie mamy napisane "Wzrost 155-170 cm", a posiadasz równo 170 cm to istnieje duża szansa, że produkt będzie opięty i może nie wyglądać tak jak na modelce która jest na zdjęciu. To samo tyczy się wagi. Produkty o rozmiarze uniwersalnym są z natury bardzo elastyczne ale należy pamiętać, że ma swoje granice.

Rozmiar uniwersalny – czyli nie taki diabeł straszny

Nie należy bać się produktu gdzie producent wyprodukował go tylko jeden rozmiar i nieszczęśliwie nazwał go "uniwersalnym". Bać się należy tylko produktów przy których nie ma tabelki rozmiarowej. Jeśli rozmiarami pasujesz go tabelki przedstawionej przy produkcie to śmiało można go brać.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

To Top