Rozmiar uniwersalny - czy warto się go bać

Rozmiar uniwersalny - czy warto się go bać

Informacje 1 rok temu Dodane przez 0 komentarzy

Przeglądając allegro czy inne sklepy internetowe na pewno zwróciłaś uwagę na to, że występuje tam dosyć często tzw. rozmiar uniwersalny. Można go znaleźć przy naprawdę różnych produktach od t-shirtów, sukienek czy jakiejkolwiek bieliźnie. Ten artykuł skupia się jedynie na samej bieliźnie, więc poniższych rad nie powinno się stosować przy wyborze innej odzieży.

Rozmiar uniwersalny – czym jest?

Producenci produktów które są z wyprodukowane z materiału elastycznego(poliamid, elastan itp.) doszli do wniosków, że warto skupić się na rozmiarach produktów, które są najczęściej kupowane. Dzięki produkcji tylko jednego rozmiaru(elastycznego) producent może zmniejszyć koszta produkcji, a co za tym idzie zmniejszyć koszt produktu. Więc często produkty o tym rozmiarze są tańsze niż produkty w którym mamy większy wybór spośród rozmiarów czy kolorów.

Należy także zaznaczyć, że większość produktów które posiadają rozmiar uniwersalny pochodzą z krajów Azjatykich, gdzie różnica wzrostu większości obywatelek pomiędzy najwyższymi a najniższymi jest duża niższa niż w Europie. Tak więc producenci oszacowują średni wzrost czy wagę klientek i na podstawie tej informacji tworzą produkt, który będzie odpowiedni dla osób o trochę niższych czy wyższym wzroście niż średnia. Taka taktyka jest zrozumiała, producent tworzy produkty aby zarobić, a dzięki skupieniu się na jednej rozmiarówce sprzeda danego produktu więcej. Rozmiar uniwersalny często pasuje tylko dla osób z danego wzrostu czy wagi podanego przez producenta. Niestety nie jest dla wszystkich.

Czy rozmiar uniwersalny jest dla mnie?

Należy pamiętać, że rozmiar uniwersalny jest uniwersalny tylko z nazwy. Każdy producent czy sprzedawca przy swoim produkcie zaznacza dla jakiego wzrostu, odwodu bioder czy wagi jest dany produkt. Jeśli więc przy danym produkcie mamy napisane "Wzrost 155-170 cm", a posiadasz równo 170 cm to istnieje duża szansa, że produkt będzie opięty i może nie wyglądać tak jak na modelce która jest na zdjęciu. To samo tyczy się wagi. Produkty o rozmiarze uniwersalnym są z natury bardzo elastyczne ale należy pamiętać, że ma swoje granice.

Rozmiar uniwersalny – czyli nie taki diabeł straszny

Nie należy bać się produktu gdzie producent wyprodukował go tylko jeden rozmiar i nieszczęśliwie nazwał go "uniwersalnym". Bać się należy tylko produktów przy których nie ma tabelki rozmiarowej. Jeśli rozmiarami pasujesz go tabelki przedstawionej przy produkcie to śmiało można go brać.

Podobne artykuły:

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Do Góry
Sklep internetowy Esmera jest dostępny tylko dla osób dorosłych
Czy masz już ukończone 18 lat? Tak, idziemy dalej Nie, rezygnuje