Z pewnością trafiłaś tutaj, ponieważ podczas ostatnich ćwiczeń lub seksu zdarzyło się Tobie puścić małego bączka z pochwy i się zastanawiasz czy wszystko jest w porządku i jak sobie z tym poradzić. W tym artykule postaram się wyjaśnić czym jest tzw. pierdzenie czyli gazy z pochwy oraz czy da się temu zapobiegać.

Czy pochwa może pierdzieć i dlaczego wydaje takie dźwięki?

Może faktycznie zdarzyć się tak, że powietrze które właśnie uleciało z pochwy może zabrzmieć jak zwykły bąk, ale pochwa nie puszcza bąków. Podczas seksu lub ćwiczeń do pochwy może się dostać nadmiar powietrza i podczas dalszego wykonywania ruchów wzrasta ciśnienie tego powietrza aż w końcu musi znaleźć wyjście. W przypadku pochwy jest to ujście pochwy. Powietrze, które się z niej wydobywa może mieć faktycznie charakterystyczny dźwięk przypominający pierdnięcie. Powietrze, które się wydobywa jest lub powinno być całkowicie bezwonne. Jeżeli zapach jest nieprzyjemny to może świadczyć o zakażeniu bakteryjnym lub grzybicy i należy od razu skonstultować się ze swoim lekarzem ginekologiem, które sprawdzi czy wszystko jest w porządku.

Często na takie dolegliwości cierpią kobiety, które właśnie przeszły ciążę lub może świadczyć o osłabionym mięśniach dna miednicy. Najczęściej powietrze uchodzi przy pozycjach gdzie kobieta ma uniesioną wyżej miednicę lub podczas zmiany pozycji.

Wstydliwa sytuacja podczas seksu

Może zdarzyć się tak, że partner nigdy nie miał styczności z pierdzeniem pochwy i może się bardzo zdziwić gdy coś takiego go spotka, co zrobić w takiej sytuacji? Po prostu go uświadomić co właśnie go spotkało. Jeżeli jest po jego minie widzisz, że są nici z dalszej zabawy to najlepiej przerwać stosunek i dokładnie wyjaśnić mu co się właśnie zdarzyło lub pokazać mu nasz artykuł, który powinien rozwiać jego wątpliwości.

Pierdzenie pochwy podczas stosunku to nie jest aż nadto wstydliwa sprawa, aczkolwiek czasami może przeszkadzać podczas seksu szczególnie dla męskiej części tych igraszek. Rozmowa jest najlepszym rozwiązaniem problemu.

Co zrobić z pierdzeniem pochwy?

Jeżeli strasznie Ciebie krępuje sytuacji w której Twoja pochwa wydaje dźwięki przypominające pierdzenie to możesz spróbować ćwiczenia mięśni Kegla. Takie treningi powinny ograniczyć lub całkowicie zniwelować dźwięki wydawane przez Twoją pochwę. Do tych treningów będzie potrzebowała kulek gejszy. Ćwiczenia z wykorzystaniem kulek gejszy nie tylko pomoże Tobie w walce z pierdzeniem pochwy, ale także dzięki wzmocnieniu mięśni dna miednicy odczujesz pozytywne aspekty tych treningów podczas kolejnego seksu. Treningi należy wykonywać regularnie, zaś pierwsze efekty powinny być odczuwalne już po 4-6 tygodniach ćwiczeń.

Jeżeli w dalszym ciągu występuje u Ciebie pierdzenie z pochwy to należy skonsultować to ze swoim lekarzem ginekologiem. Jeśli nastąpi taka sytuacja podczas seksu ze swoim partnerem najlepiej obrócić to w żart. Nic tak nie poprawi nastroju po puszczeniu bąką z pochwy jak śmiech i humor.