W świecie gdzie pewne jednostki walczą o równouprawienie, równanie płac czy bycie osobą asertywną i samowystarczalną bycie uległą nie jest zbyt popularne. Osoba uległa i posłuszna w sypialni swojemu partnerowi, któremu bezgranicznie ufa nie koniecznie musi być uległa w życiu codziennym. Jeśli nawet w życiu jesteś osobą odnoszącą sukcesy dzięki swojej pewności i dominacji, a pragniesz w głębi duszy być zniewolona, związana oraz dostawać klapsy to co stoi Tobie na przeszkodzie?

W byciu osobą uległą w sypialni nie ma nic złego, dopóki dbamy o swoje bezpieczeństwo jak i o bezpieczeństwo swojego partnera. Scena gdzie jedna osoba jest dominująca, zaś druga uległa nie polega na bezwarunkowym wykonywaniu każdego rozkazu. Tu chodzi o zabawę i czerpanie z niej przyjemności, czyli nie wykonujesz rozkazu to zasługujesz na karę. W tym wypadku może to być lekki spanking lub coś innego co uwielbiacie w łóżku.

Hasło bezpieczeństwa

Często bywa tak przy takich zabawach gdzie osoba uległa mówi "przestań", ale tak naprawdę nie chce żeby osoba dominująca przerwała. To część zabawy, a przerywanie przy każdym powiedzeniu "stop" może być średnio przyjemne i zabawne. W takim wypadku warto znaleźć sobie słowo, którego normalnie nie użylibyście podczas seksu, ale powiedziane podczas igraszek będzie oznaczało, że pewne sprawy zaszły za daleko i wcale nie są przyjemne. Może to być cokolwiek, np. wykałaczka. Jest także sposób na pokazanie drugiej osobie, jak daleko się posuwamy poprzez oznaczanie granicy przyjemności kolorami. I tak na przykład "zielony" oznacza, że wszystko gra i jedziemy dalej, "żółty" jest ok, ale uważaj. "Czerwony" oznacza natychmiastowe zatrzymanie.

Tak naprawdę to od Was zależy, jaki sposób przyjmiecie na takie hasło. Na pewno obydwoje musicie je znać i rozumieć co należy zrobić podczas wypowiedzenia takiego hasła.

Poniżej przedstawiam kilka porad, które pomogą Wam wejść w ten niesamowity świat:

Nie wstydź się

W byciu uległą osoba nie ma nic wstydliwego. To co uwielbiasz robić w sypialni Twój partner powinien wiedzieć i potrafić z Tobą o tym rozmawiać. Jeszcze lepiej bo bardzo prawdopodobne, że Twój partner także lubi takie zabawy lub inne bardzo zbliżone. Rozmowa przede wszystkim, ponieważ swój wieczór igraszek możecie zaplanować tak, że obydwoje będziecie spełnieni po wszystkim.

Sprawdź nasze gadżety dla uległych

Pikantne rozmowy

Podczas takich zabaw często używa się pikatnych zwrotów. Osoba dominująca używa najczęściej słów często lekko obraźliwych. Więc jeśli nazwie Ciebie swoją suką to nie obraź się od razu. Jeśli faktycznie rozmowa będzie zbyt bardzo obraźliwa dla Ciebie to powiedz hasło bezpieczeństwa i mu o tym powiedz.

Osoba uległa zazwyczaj zwraca się z szacunkiem do osoby dominującej. Na przykład "Mój Panie", "proszę", "dziękuję", "proszę, kochanie, powiedz mi, co mogę dla ciebie zrobić" lub "istnieję, aby ci służyć".

Mocniejsze i pikatniejsze rozmowy tworzą niesamowitą atmosferę i często to dzięki nim taki rodzaj zabaw jest tak przyjemny.

Zniewolenie

Z zabawach w osobę uległą i dominującą często zniewala się drugą osobę. Na początku są to prostu kajdanki, wstążki do wiązania. I na początku polecam Tobie takie sposoby zniewolenia drugiej osoby.

Jeśli faktycznie Wam się to spodoba to pomyślcie o kolejnym kroku wejścia w świat BDSM. Liny do krępowania czy inne pasy, uprzęże do zniewolenia to świetne gadżety dające sporo możliwości.

Odgrywanie roli

Role i przebieranki w kostiumy erotyczne są normalne przy zabawach lekko zabarwionych BDSM. Często dzięki odgrywaniu różnych ról pomaga w rozwinięciu uległej tożsamości. Do najlepszych przykładów ról należą: pokojówka, która sobie nie radzi ze sprzątaniem, policjant i złodziej, nauczyciel i uczennica czy nawet król i jego sługa. Tutaj musi zadziałać Wasza wyobraźnia i musicie potrafić odegrać swoją rolę. Na początku może być śmiesznie, ale z czasem nabierzecie doświadczenia i Wasza zabawa wejdzie na niesamowity poziom.

Pytaj o pozwolenie

Możesz podkreślić swoją służebność wobec partnera, prosząc o pozwolenie na zrobienie czegokolwiek co sprawia także Tobie przyjemność.

Pamiętaj, że bycie uległą nie oznacza bycia bierną. Możesz wyjść z inicjatywą lub po prostu na coś się nie zgodzić.

Kary

Po niewykonaniu prośby czy rozkazu osoby dominującej lub dotkniesz go bez zgody możesz poprosić o ukaranie Cię za to wykroczenie. Jeśli ogrywacie jakąś rolę to także kara może być dobrym pomysłem. Zacznijcie od mniej intensywnych kar np. przez jakiś czas bez pocałunku, później możecie przejść do klapsów ręką, pejczem czy packą do klapsów w zależności od upodobań. Rodzaje kar czy moc klapsów możecie uzgodnić wcześniej.

Dodaj kilka zabawek erotycznych

Oprócz przebieranek w pokojówkę czy niegrzeczną uczennicę lub kajdanek jest wiele różnych gadżetów erotycznych, których możesz użyć. Opaski na oczy, korki analne czy nawet zaciski na sutki. Nowe zabawki w sypialni dają wiele radości do wspólnego odkrywania.

Wyjdźcie z uległością poza sypialnię

I nie chodzi o to, abyście wszystkim mówili co robicie, wręcz przeciwnie. Odgrywanie ról w uległość w samochodzie czy na wolnym powietrzu też da sporo radości i zabawy.

Najważniejsze to pamiętać o bezpieczeństwie i zaufanie wobec siebie. Seks przede wszystkim to ma być dobra zabawa.