Depilacja włosów łonowych u mężczyzn

Depilacja włosów łonowych u mężczyzn

Informacje 4 tygodnie temu Dodane przez 0 komentarzy

Dla wielu mężczyzn włosy łonowe to powód do wstydu, chociaż posiadanie owłosienia w kroczu posiada także swoje pozytywne aspekty to jednak spora liczba mężczyzn szczególnie młodych decyduje się na depilację miejsc intymnych. Moda na posiadanie bujnej czupryny na dole się niestety skończyła, a ilość partnerek które lubią owłosienie u mężczyzn znacznie maleje. W tym artykule postaram się opisać pozytywne skutki posiadania włosów łonowych oraz ich golenia.

Po co mężczyźni posiadają włosy łonowe

Włosy łonowe jak i każdy inny włos na ludzkim ciele znajduje się na nim nie bez powodu. Takie owłosienie posiada kilka pozytywnych aspektów z powodu których większość lekarzy jednak odradza golenie miejsc intymnych. Dlaczego więc warto się zastanowić na zostawieniem włosów łonowych?

  • Włosy łonowe jest to pierwsza bariera ochrona genitaliów przed różnymi patogenami takimi jak wirusy, bakterie oraz grzyby. Po usunięciu włosów łonowych kurz w którym dane patogeny będą się znajdować bez problemu znajdzie drogę do Twoich genitaliów.
  • Posiadają funkcję zapewnienia odpowiedniej temperatury dla genitaliów. Biorąc pod uwagę trendy modowe u niektórych facetów można powiedzieć, że jest bardzo korzystna funkcja włosów łonowych.
  • Posiadają funkcję ochroną moszny oraz penisa przed podrażnieniami i obtarciami podczas zabaw intymnych.
  • Włosy dłużej utrzymają naturalny zapach, czyli tzw. afrodyzjak. Dla wielu osób zapach ten działa pobudzająco podczas zbliżeń intymnych.

Dlaczego warto golić włosy łonowe u mężczyzn?

Odpowiedzieliśmy sobie na pytanie dlaczego warto posiadać włosy łonowe, a teraz postaram się przedstawić kilka plusów dla których jednak warto jednak depilować miejsca intymne. A należą do nich:

  • Estetyka krocza. Wiele kobiet uważa, że mężczyźni którzy golą się na dole są bardziej pociągający wizualnie kiedy są nago. Jeżeli nosisz slipy to często włosy wystąjące z boku slipów wygląda mało zachecająco. Dodatkowo wizualnie wydawać by się mogło, że penis jest większy kiedy mężczyzna jest wydepilowany w kroczu.
  • Szybsza reakcja na zmiany dermatologiczne. Praktycznie od razu widać przebarwienia na skórze, więc o wiele szybciej można zareagować gdy zaczyna się coś dziać niedobrego.
  • Częstsze i bardziej dogłębne dotykanie własnych genitaliów, co jest ważne przy nowotworach moszny i prącia. Przy depilacji moszny bardzo często mężczyźni ściskają i obracają nią dzięki temu można o wiele szybciej wyczuć jakiekolwiek guzki na jądrach.

Czy warto golić włosy łonowe u mężczyzn?

Na to pytanie każdy sam musi sobie odpowiedzieć. Jak widać są plusy i minusy każdego rozwiązania, do tego dochodzą indywidualne preferencje jak np. fetysz włosów łonowych i ogólnego owłosienia na ciele. Na początku warto o tym przedyskutować ze swoją partnerkę i wybrać to co będziemy uważali za słuszne. Jeżeli zdecydujesz się jednak na depilację miejsc intymnych to przeczytaj dalszą część artykułu gdzie postaram się przedstawić metody depilacji.

Czym golić włosy łonowe u mężczyzny?

Obecnie jest sporo metod usuwania jakiegokolwiek owłosienia z ciała mężczyzny. Podczas pierwszego razu niezależnie co wybierzesz i tak nie będzie łatwo gdyż możesz nie mieć wprawy w depilacji szczególnie moszny. Sprawdź i wybierz metodą która będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia.

Golenie miejsc intymnych maszyną jednorazową

Najprostsza i najbardziej dostępna metoda golenia to zwykła jednorazowa maszynka. Przed przystąpieniem do golenia warto wcześniej skrócić włosy np. nożyczkami, wtedy będzie o wiele łatwiej skończyć to jednorazową maszynką. Dodatkowo dobrej jakości pianka lub żel do golenia, który odpowiednio nawilży skórą i sprawi, że golenie stanie się łatwiejsze. Przy goleniu maszynką jednorazową trzeba najprawdę uważać, ponieważ łatwo jest się zaciąć szczególnie na mosznie. Rozwiązaniem może być odpowiednie naciąganie skóry podczas golenia. Po goleniu warto także użyć kremu po goleniu w celu zminimalizowania podrażnień.

Golenie miejsc intymnych maszynką elektryczną

Maszynka elektryczna wydaje się bezpieczną formą strzyżenia miejsc intymnych od maszynki jednorazowej. Jedynym minusem jest fakt, że nie ogolimy się tak dokładnie jak jednorazówką. Myśląc o goleniu miejsc intymnych maszynką elektryczną warto zaopatrzyć się w dodatkowe wymienne końcówki jeżeli Twój egzemplarz takie posiada.

Golenie miejsc intymnych kremami do depilacji

Jedna z najlepszych metod golenia miejsc intymnych u mężczyzn. Dostępne w prawie każdej drogerii i warto także czytać etykiety gdyż nie każdy krem można użyć w miejscach narządów rodnych. Jednak przed przystąpieniem go rozprowadzania kremu do depilacji warto także zaczerpnąć informacji na temat uczuleń jakie może powodać taki krem. Najlepiej rozprowadzić krem do depilacji na wewnętrznej stronie przedramienia i odczekać kilka minut. Jeżeli wszystko będzie jak najlepszym porządku i na skórze nie pojawią się zaczerwienia lub inne objawy sugerujące uczulenia to możemy zacząć działać w miejscu intymnym.

Kremy do depilacji są łatwe w użyciu. Trzeba postępować według instrukcji czyli rozprowadzić krem w miejscu gdzie chcemy pozbyć się owłosienia i odczekać kilka minut. Następnie dołączoną szpatułką zebrać krem razem z owłosieniem. Jeżeli całe owłosienie nie zostało usunięte należy ponowić zabieg(o ile w instrukcji nie jest napisane, aby nie robić tego od razu).

Usuwanie włosów łonowych metodą laserową

Jedna z najlepszych, skutecznych a zarazem z najdroższych metod usuwanie włosów łonowych. Jeden zabieg niestety nie wystarcza, na początku trzeba się poddać 3-4 zabiegom, a później co rok lub dwa chodzić na jeden tzw. przypominający zabieg.

Decyzję na temat metody usuwania włosów łonowych pozostawiam Tobie i Twoim preferencjom. Pamiętaj, że po goleniu czy depilacji zawsze warto używać kosmetyków łagodzących skutki golenia oraz nawilżających skórę.

Dla wszystkich czytelników naszego bloga przygotowaliśmy kod rabatowy na 10% w naszym sklepie esmera.pl. Kod należy wpisać w koszyku podczas składania zamówienia.
Kod rabatowy nie działa na produkty w promocji oraz na koszty wysyłki.

Twój kod rabatowy to: BLOG10

Podobne artykuły:

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Do Góry
Sklep internetowy Esmera jest dostępny tylko dla osób dorosłych
Czy masz już ukończone 18 lat? Tak, idziemy dalej Nie, rezygnuje