Przeglądając różne zabawki i akcesoria erotyczne można trafić na informację, że dany produkt został zrobiony z cyberskóry. Kolor zabawek oraz kształt ma imitować kolor prawdziwej skóry. Faktycznie przeglądając takie produkty można dojść do wniosku, że naprawdę nieźle wykonane gadżety potrafią być łudząco podobne do swoich naturalnych odpowiedników.

Co to jest cyberskóra?

Cyberskóra to nazwa handlowa odmiany miękkiego elastomeru termo-plastycznego, mieszanki polichlorku winylu i silikonu. TPE to polimer, który ma wiele zastosowań, z których jeden to zabawki erotyczne. Więc to nic innego jak rodzaj termoplastycznego silikonu. Brzmi nawet groźnie, ale to tylko nazwa tworzywa. Cyberskóra brzmi o wiele lepiej. Należy pamiętać, że jeśli zabawka została wykonana z termoplastu to ma także jego właściwości. Do najważniejszych właściwości cyberskóry należą:

  • łatwo ogrzewa się podczas tarcia
  • jest miękka w dotyku
  • jest elastyczna jak prawdziwa skóra
  • jest bardziej realistyczna niż silikon

Cyberskóra jest bardzo plastyczna i łatwo wraca do swojego pierwotnego kształtu. Co przy zabawkach erotycznych jest bardzo istotne.

Czy cyberskóra może uczulać?

Cyberskóra nie zawiera żadnych ftalanów, ale wszystkie produkty mogą uczulać, więc i w tym przypadku nie ma wyjątków. Jeśli jest to nasz pierwszy intymny kontakt z gadżetami zrobionymi z cyberskóry należy być ostrożnym i uważnym. W razie jakichkolwiek oznak alergii należy skonsultować ze swoim lekarzem. Jeśli się boisz to możesz bez problemu używać prezerwatyw aby ograniczyć możliwość uczulenia.

O czym należy pamiętać korzystając z zabawek z cyberskóry

Z wszystkimi produktami, które imitują naszą skórę należy używać tylko lubrykantów(żelów intymnych) na bazie wody. Do produktów z cyberskóry nie wolno używać żadnych żeli silikonowych, zapachowych czy innych które nie zostały wykonane na bazie wody. Mogą uszkodzić naszą zabawkę, ale chyba nie tego chcemy. Prawda?

Zabawki z cyberskóry mają także specjalną instrukcję przechowywania oraz czyszczenia ze względu na użyte składniki do wykonania gadżetu. Powinny być dokładnie umyte mydłem antybakteryjnym, obsypane skrobią kukurydzianą lub specjalnym środkiem do produktów z cyberskórki. Nie należy korzystać z talku w proszku czy innego proszku dla dzieci. Oprócz podrażnień mogą wystąpić także inne objawy. Talk w proszku jest uważany za możliwą przyczynę raka jajnika. Przechwowywać w chłodnym i zaciemnionym miejscu, najlepiej owinięte w delikatny, cienki materiał. Zabawki z cyberskóry często są porowate i mogą przechowywać różne bakterie na swojej powierzchni. Oczywiście z dala od dzieci.