Seks analny jest formą aktywności seksualnej, która powinna sprawiać przyjemność obu uczestniczącym w nim osobom. Jeśli myślisz o takiej formie, ale boisz się związanego z nim bólu, to przeczytaj ten artykuł. Dzięki niemu dowiesz się jak się odpowiednio przygotować tak, aby uniknąć bólu. W ten sposób będzie obopólna satysfakcja, a seks będzie bezpieczny.

Na czym polega seks analny?

Ta forma współżycia seksualnego polega na stymulacji odbytu nie tylko penisem, ale również za pomocą kulek analnych, wibratorów, zatyczek czy po prostu palców. Taki rodzaj stosunku u mężczyzn pobudza prostatę, a u kobiet tylną ścianę pochwy oraz punkt G. Jest przeznaczony zarówno dla par homoseksualnych, jak i heteroseksualnych. Dla mężczyzn jest to atrakcyjniejsza forma od tradycyjnego seksu, ponieważ szczelina odbytu jest węższa niż pochwa, przez co doznania są lepsze.

Czy seks analny jest bezpieczny?

Tak jak przy innych rodzajach seksu jest możliwość zarażenia się chorobą przenoszoną drogą płciową. Okolice odbytu są nawet bardziej narażone na wnikanie szkodliwych drobnoustrojów niż pochwa. Najlepszą opcją jest po prostu użycie prezerwatywy podczas stosunku. Więcej przeczytaj w naszym poprzednim arttykule czy seks analny jest bezpieczny.

Czy seks analny boli?

Jest to najbardziej nurtujące pytanie dla osób zaczynających przygodę z tym rodzajem stosunku. Jeśli odpowiednio się przygotujesz, nie powinno być bólu. Ze względu na to, że odbyt nie nawilża się naturalnie pod wpływem podniecenia, ponieważ odbytnica nie jest przystosowana do stosunków płciowych, należy użyć sztucznego nawilżenia odbytu. Niezbędne jest więc zakupienie intymnego żelu nawilżającego. Unikniesz wtedy uszkodzenia nabłonka odbytu i błony śluzowej (a to może doprowadzić do bolesnych ran i podrażnień). Przed stosunkiem można kupić korek analny, który może pomóc przyzwyczaić się do specyficznego uczucia i nieco poćwiczyć mięśnie. Przed stosunkiem analnym koniecznie musi być gra wstępna. Wtedy obydwie osoby będą rozluźnione i podniecone, a doznania podczas stosunku będą jeszcze bardziej intensywne. Na początek zaleca się jednak pieszczoty tylko od zewnątrz, takie jak głaskanie czy ugniatanie pośladków. Czyli wykonać tzw. trening analny. Później można przejść do delikatnych pieszczot okolic odbytu, ale nadal tylko z zewnątrz. Następnie można spróbować delikatnego pieszczenia palcem wnętrza odbytu. Dopiero po nich można podjąć próby włożenia penisa do odbytu. Należy jednak pamiętać, że przy jakimkolwiek bólu trzeba go jak najszybciej wyjąć i spróbować ponownie za jakiś czas. Trzeba pamiętać o tym, aby po stosunku analnym nie wkładać palca ani penisa do pochwy, aby nie przenieść do niej bakterii z odbytu. Natomiast po pieszczotach waginalnych można uprawiać seks analny. Ważna jest również stosowana pozycja, podczas której trzeba czuć się stabilnie, pewnie i wygodnie. Najlepszą jest ta na pieska. Pod brzuch można położyć poduszki, aby się na nich położyć i odprężyć. Jeżeli szukasz odpowiedniej pozycji to sprawdź nasze zestawienie najlepszych pozycji do seksu analnego.

Możemy również spróbować się rozluźnić za pomocą lampki wina czy herbaty ziołowej. Nie można korzystać z żadnych kremów przeciwbólowych, ponieważ przez brak czucia można nie zdawać sobie sprawy, że jest wyrządzana jakaś krzywda.

Co zrobić, aby seks analny był przyjemniejszy?

Można poprosić partnera, aby podczas seksu pieścił łechtaczkę lub penetrował pochwę. Może to robić zarówno za pomocą palców, dildo jak i wibratora. Dzięki temu doznania będą jeszcze silniejsze.

Trzeba pamiętać o tym, że o ile wszystko jest dla ludzi, to jeśli naprawdę nie mamy ochoty na ten rodzaj seksu, to nie powinniśmy się zmuszać. Jeśli to zrobimy na siłę, to nie odczujemy żadnej satysfakcji, a jedynie ból.