Dla wielu fisting to już dewiacja seksualna, a dla innych niesamowite doznania. Czym jest fisting i dlaczego dla wielu osób korzystających z niego jest to takie przyjemne?

Fisting – co to jest?

Fisting to dosłownie wkładanie dłoni lub ręki do pochwy lub odbytu drugiej osoby. Brzmi trochę brutalnie, ale dla wielu osób to niesamowitcie ekscytujący rodzaj aktywności seksualnej. Sama nazwa fisting pochodzi z angielskiego "fist" co oznacza pięść. Więc z definicji można uznać, że penetracja odbywa się za pomocą pięści. Fisting możemy podzielić na:

  • fisting płytki – penetracja odbywa się za pomocą samej dłoni, wkłada się ją po nagdarstek.
  • fisting głęboki - penetracja odbywa się za pomocą całej ręki, którą wkłada się aż po sam łokieć.

Podczas gdy fisting płytki często wśród kobiet służy jako rodzaj masturbacji, to fisting głęboki pozostaje tylko dla naprawdę doświadczonych osób.

Czy fisting jest niebezpieczny?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Należy podkreślić fakt, że wsadzana jest dłoń więc jest narażenie, że może dojść do jakiejś infekcji intymnej. Dodatkowo przy penetracji pochwy niebezpieczeństwo jest mniejsze ze względu na to, że pochwa znacznie bardziej potrafi się rozciągnąć niż odbyt. Długie paznokcie także nie są mile widziane podczas fistingu, uszkodzenie narządów podczas tej ostrej zabawy nie jest zbyt dobrym jej zakończeniem.

Podczas fistingu należy użyć żelu smarującego najlepiej specjalnego lubrykantu do fistingu, gdyż samo nawilżenie pochwy może nie wystarczyć. Przy penetracji odbytu lubrykant jest wymagany.

Podsumowując to odpowiednia higiena, dobrze obcięte paznokcie, odpowiedni lubrykant do tej zabawy, delikatność i brak pośpiechu, który przy fistingu nie jest wskazany.

Czy fisting jest przyjemny?

Jeśli fisting nie byłby przyjemny nie miałby tyle zwolenników. Wiele kobiet nie decyduje się na ten rodzaj zabawy, gdyż z góry uważa że takie wypełnienie nie będzie dla niej specjalnie przyjemne. Inna część zwolenniczek uważa, że takie totalne wypełnienie daje dla nich niesamowitą ekstazę.

Bardziej doświadczone użytkowniczki decydują się na podwójny fisting. Polega na włożeniu dwóch rąk do pochwy lub po jednej ręce na pochwę i odbyt.

Czy fisting jest dla mnie?

Fisting jest rodzajem aktywności dla odważnych i pewnych swoich decyzji osób. Jeśli decydujesz się na ten rodzaj zabaw musisz być pewna swojej decyzji i odpowiedzialnie się do niej przygotować, aby wyeliminować niepożądane skutki takiej ogromnej i totalnej penetracji.