Wiele osób ma problemy z przedwczesnym wytryskiem, ale także wiele osób nie wie jakie są przyczyny takiego stanu. Przedwczesny orgazm posiadają nie tylko osoby, które dopiero co zaczęły inicjację seksualną, ale także osoby, które posiadają sporo doświadczenia seksualnego. Problem przedwczesnego wytrysku może mieć różne przyczyny. Mogą być problemy fizyczne, psychologiczne, genetyczne czy nawet choroby dotknięte dorosłego człowieka. Pamiętaj, że nie ważne jaka jest tego przyczyna to nie jest powód do wstydu. Często jest to poza naszą kontrolą.

W rzadkich przypadkach przedwczesny wytrysk może być spowodowany chorobami, takimi jak cukrzyca, zaburzenia erekcji, zaburzenia neurologiczne, takie jak stwardnienie rozsiane lub zaburzenia urologiczne, takie jak zapalenie cewki moczowej.

Brak edukacji na temat własnego ciała

Przez bardzo długi czas uważano to za przyczynę prawie wszystkich przypadków przedwczesnego wytrysku, chociaż może on być spowodowany naprawdę różnymi czynnikami to jest główny powód dla którego pojawia się przedwczesny orgazm.

Kiedy mężczyzna uprawia seks po raz pierwszy w życiu lub posiada nie za bardzo dużo doświadczenia może zajść taka sytuacja, że jest zbyt podekscytowany całą sytuacją i dochodzi do ejakulacji bez zrozumienia tego co się właśnie stało. Bez obaw, jest to naturalne. U wielu mężczyzn, którzy doświadczają przedwczesnego wytrysku nastąpił pewien rodzaj zakłóceń w naturalnym procesie uczenia się nad rozpoznawaniem faz podniecenia seksualnego. Bez odpowiednich ćwiczeń tak naprawdę ciężko rozpoznać zbliżającą się fazę plateau, przedłużyć ją, co następuję opóźnieniem orgazmu i kontrolę odruchu wytrysku.

Niestety taki problem podczas naturalnej nauki kontroli odruchu wytrysku często rozwija się z powodu stresujących środowisk otaczających seks w okresie dojrzewania. Mogą to być takie sytuacje jak: rodzice za ścianą, zbyt mało czasu na zbliżenie czy chociażby stres związany z tym, że boimy się, że nie staniemy na wysokości zadania.

Niski poziom serotoniny

Serotonina jest substancją chemiczną w mózgu, która, jak się uważa, przyczynia się do dobrego samopoczucia, szczęścia, ale także reguluje sen, apetyt oraz wpływa również na potrzeby seksualne. Ostatnie badania wykazały niższy poziom serotoniny u mężczyzn, którzy cierpią na przedwczesny wytrysk w porównaniu z mężczyznami, którzy doświadczają bardziej standardowego procesu seksualnego. Jeśli faktycznie jest jakiś problem z poziomem serotoniny to zanim zaczniesz brać jakiekolwiek suplementy należy skonsultować to z lekarzem specjalistą.

Problemy genetyczne

Według badań przedwczesny wytrysk może być również genetyczny. Pamiętaj, że nawet jeśli jest to problem genetyczny to nie znaczy, że nie można z nim walczyć i leczyć.

Niepokój związany ze sprawnością seksualną

Można uznać to za lekki paradoks, ale przez niepokój związany z tym, że nie staniemy na wysokości zadania i nie zaspokoimy partnerki może powodować przedwczesny wytrysk. To takie błędne koło, które wynika z niekorzystnych doświadczeń seksualnych, braku doświadczenia i edukacji seksualnej wobec nierealistycznych oczekiwań w relacji lub wizji stosunku seksualnego stworzonego na podstawie filmów pornograficznych w młodym wieku.

Stres powoduje przedwczesny wytrsyk

Problemy w różnych dziedzinach życia mogą powodować rozległy stres, który objawia się przedwczesnym wytryskiem. Może to być wszystko począwszy od pracy, finansów czy nawet problemy z relacjami z drugą osobą są najczęstszymi powodami do stresu.

Pamiętaj, że to tylko kilka najczęstszych powodów, dla którego mężczyzna może cierpieć na przedwczesny wytrysk. Jeśli zaś uważasz, że także posiadasz taki problem to najpierw należy znaleźć powód takiego stanu. Najczęściej pomaga edukacja działania własnego ciała, musisz potrafić rozpoznać fazy stosunku seksualnego i trenować. Do treningu mogą być przydatne gadżety jak np. pierścienie erekcyjne, ale pamiętaj że wszystko należy robić z głową.